Ana Sayfa İletişim Osmancık.com.tr Hakkında...
Ana Sayfa
Osmancık.com.tr Hakkında...
Firmalar
Osmancık Resimleri...
Osmancık Görüntüleri...
Hemşehriler
Derneklerimiz
Osmancık Köyleri...
 

AKBANK İNTERNET ŞUBESİ HESAPLARI ELE GEÇİRİLİYOR 09.NİSAN.2007

AKBANK İNTERNET ŞUBESİ HESAPLARI ELE GEÇİRİLİYOR


Akbank bireysel ve kurumsal müşteri numarası ile www.akbank.com internet sitesinden internet hesaplarına yapılan girişlerde, bilgisayarlara e-posta ve ya farklı yollarla gönderilen virüslerle akbank hesapları ele geçiriliyor. Çorum’un Osmancık ilçesinde bilgisayar yazılım hizmetleri veren Emrah Akıllı, akbank internet hesabına giriş yaparken yönlendirilmiş olduğu sayfanın başlığında http://akillisoft.org yazdığı dikkatini çekince durumu akbanka bildirdi ve akbank giriş sayfaları üzerinde tekrar bir inceleme yaptı. Sayfanın akbanka ait olmadığı, akbank müşteri hizmetlerinden alınan bilgi ile de kesinleşmiş oldu. Bunun üzerine Bilgisayar yazılımcısı Emrah Akıllı, akbank e-postalarının geldiği e-posta adreslerine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.  


E-posta ve ya başka bir yolla bilgisayarınıza bulaşan casus virüs banka giriş şifrenizi ele geçirmek için, kurumsal ve bireysel müşteri numaranızla yapmış olduğunuz girişten sonra karşınıza gelen akbank şifre sayfasını yeni bir sayfaya yönlendirmekte ve böylece şifrelerinizin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini sağlamakta.


www.akbank.com Akbank web sitesinden internet şubesine giriş yapmak için müşteri numaranızı yazarak giriş yaptığınızda karşınıza akbank şifre giriş sayfası çıkmaktadır. Akbank giriş şifrelrinin kontrol edildiği bu sayfa da, akbank giriş şifrelerinizin doğruluğunu onaylayıp giriş yapmaya çalıştığınızda, bilgisayarınızda bulunan casus virüs sizi yeni bir parola ekranına yönlendiriyor.


Yönlendirildiğiniz sayfada kullanıcı adı yerine “Parola” sorulduğu dikkat çekiyor.  Bunun bir tuzak olduğunun farkına varamayan İnternet Şubesi kullanıcıları hatalı giriş yaptığını düşünerek yeniden giriş yapmaya çalışıyor ve böylece bu sayfaya girmiş oldukları parola dolandırıcılar tarafından ele geçiriliyor. Şifre giriş sayfasında akbank, müşterilerine “bu sayfada parola sorulmaz” uyarısı veriyor. Yalnız bu uyarı bir popup penceresi içinde verilmesinden dolayı, “Microsoft Windows XP SP2” kullanıcılarında ve ya “Internet Explorer 6.0 ve Üst Verisyon” kullanıcılarında “Açılır Pencere Engelleyicisi” tarafından bu popup penceresi engelleniyor.  Ve böylece bu uyarı gizli duruma geliyor. Bu uyarıyı almak istyen kullanıcılar şifre giriş ekranında “açılır pencere engelleyicisi” ayarlarından açılır pencre engelleyiciyi devre dışı bırakibilir.


İnternet dolandırıcılarının ve bilişim suçlarının aşırı arttığı bu dönemde internet kullanıcılarının çok fazla dikkatli olması gerekiyor. Özellikle güvenilmeyen e-postaları açmamaları, gelen e-postaların e-posta adreslerini kontrol etmeleri, özellikle kullandıkları bankaların müşteri hizmetlerinden gelen e-postaların o bankaya ait olduğunu kontrol etmeleri ve o bankaya ait olmadığınından şüphe duyulduğunda banka müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeleri ve e-posta adresini bankadan kontrol etmeleri gerekiyor.  Akbanktan gelen e-postalar  [email protected] Akpank e-posta adresinden gelmektedir…  


Akbank adresinden gelmiş gibi görünen e-postalarınız her hangi bir bağlantı linkine tıklamanızı istiyorsa ve ya gelen e-postanın akbanka ait olmadığının farkına vardıysanız durumun 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini bildirilmesi, bilgisayarın virüs taramasından geçirilmesi ve intrnet hesabı şifrelerinin değiştirilmesi gerekmektedir.


Uzmanlar “Outlok, Microsoft Mail vb.” posta istemcileri kullanılıyorsa mutlaka beraberinde uyumlu çalışan bir virüs yazılımının kullanılması gerektiği,  e-posta ile gelen dosya eklerinin mutlaka virüs taramasından geçirilmesi gerektiği  uyarısında bulunuyor.  Teknolojinin çok fazka geliştiği günümüzde bilişim suçlularının kurbanı olmamamak gerçekten çok zor ve internet dünyası gerçekten çok dikkat istiyor.


 

RESİMLER
Akbank İnternet Sayfası
   
Akbank e-posta adresi
   
Akbank Şifre Giriş Ekranı
Yönlendirilen Korsan Sayfa
   
 
YENİ YORUM EKLE
Osmancık Fotoğrafları, Görmek İçin Tıklayınız... Osmancık Video Görüntüleri, Görmek İçin Tıklayınız...
BİR HEMŞEHRİ
Bay - 1981
Kent
:
İstanbul
Meslek
:
Muhasebe
 
Koyunbaba Menkıbeleri
Aşık Ali Deyişleri
 
 
© Copyright 2006 www.osmancik.com.tr
Bu Sitenin Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Gerçekleştirilmiştir...
 
OSMANCIK.com.tr Ana Sayfası