Ana Sayfa İletişim Osmancık.com.tr Hakkında...
Ana Sayfa
Osmancık.com.tr Hakkında...
Firmalar
Osmancık Resimleri...
Osmancık Görüntüleri...
Hemşehriler
Derneklerimiz
Osmancık Köyleri...
 

BİNLERCE ÇOCUK GÖLGE OYUNU İLE TANIŞTI (13.02.2013)Osmancık Belediye Şehir Tiyatrosu '.Hacivat - Karagöz' gölge oyunu ile bölgede büyük çaplı bir turne gerekleştirdiOsmancık Belediye Şehir Tiyatrosu bölge turnesinde Samsun ve ilçeleri başta olmak üzere, Çorum’da İskilip, Sungurlu, Osmancık, Uğurludağ, Laçin, Bayat, Dodurga, Kargı ile Amasya’da Gümüşhacıköy, Hamamözü ve Merzifon’da binlerce çocuğa göle oyunu götürdü.


Osmancık Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Umut Canbolat, ‘’Hacivat-Karagöz’’ gölge sanatını yaşatmak ve sevdirmek için en uzak köy okullarına bile giderek bu sanatı çocuklarla buluşturduklarını belirtti.


Canbolat; ‘’Türk Tiyatrosunun en önemli yapıtlarından biri olan Hacivat-Karagöz adlı gölge oyunu, 700 yıllık tarihiyle asırlar boyu Türk insanının vazgeçilmez bir yüzü olarak perdeye yansımıştır. Bizler bugün köklerimizden kopmak ve başkalaşmak üzereyiz. Çocuklarımız, tamamen yabancı eserler ve onların yönlendirmeleriyle karşı karşıyalar. Bir tarafta geçmişimiz, bir tarafta yarınlarımız ve tam ortada bugünü yaşayan bizler… Eğer bizler bugün geçmişimize sahip çıkamazsak, yarın çocuklarımız, kültürümüzü diğer yarınlara ulaştıramayacaklardır. Yarınlara sahip çıkabilmenin yolu, bu gün kültürümüze sahip çıkmaktan geçmektedir.’’ dedi


 
YENİ YORUM EKLE
Osmancık Fotoğrafları, Görmek İçin Tıklayınız... Osmancık Video Görüntüleri, Görmek İçin Tıklayınız...
BİR HEMŞEHRİ
Bay - 1975
Kent
:
Ankara
Meslek
:
Otomotiv
 
Koyunbaba Menkıbeleri
Aşık Ali Deyişleri
 
 
© Copyright 2006 www.osmancik.com.tr
Bu Sitenin Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Gerçekleştirilmiştir...
 
OSMANCIK.com.tr Ana Sayfası