Ana Sayfa İletişim Osmancık.com.tr Hakkında...
Ana Sayfa
Osmancık.com.tr Hakkında...
Firmalar
Osmancık Resimleri...
Osmancık Görüntüleri...
Hemşehriler
Derneklerimiz
Osmancık Köyleri...
 

OSMANCIK-ORG.AHMET ÇÖREKÇİ YİBO’NUN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ “ FETİH 1453” FİLMİNE ÇORUM’A GİTTİ.


Org. Ahmet Çörekçi YİBO Öğrencileri Okul Sosyal Etkinlikler Kurulu Başkanı Muharrem YILDIZ ve Rehber Öğretmen Mehmet Ali YAZICI gözetiminde, Osmancık Kent Konseyi Başkanı Bilal ÇEVRİM’İN sponsorluğunda Osmancık Belediye Başkanı Bekir YAZICI’NIN tahsis ettiği araçlarla 10 Mart Cumartesi Günü “Fetih1453” filmini seyretmek için Çorum’a gittiler.

Osmancık Belediyesinin tahsis ettiği araçlarla sabah 09.00 da Çorum’a hareket eden öğrenciler neşeli bir yolculuktan sonra daha önce bizzat Çorum’a gidip biletlerini önceden alan Osmancık Kent Konseyi Başkanı Bilal ÇEVRİM’İN aldığı biletlerle sinemaya girdiler.

Öğrenciler film seyrederken bazı sahnelerde duygulandılar. Film sonunda öğrenciler bu unutulmaz günü yaşatan öğretmenlerine ve Başta Osmancık Belediye Başkanı Bekir YAZICI ve Osmancık Kent Konseyi Başkanı Bilal ÇEVRİM’E teşekkür ettiler.

Filmle ilgili duygularını Osmancık İlçesine gelirken tartışan öğrenciler. Filmi beğendiklerini ama Osmancıklı olan ve Fatih Sulatan Mehmet’in Hocası olan Akşemseddin Hazretlerine’e filmde az yer verilmesini yadırgadıklarını belirttiler.

Okul Müdür Başyardımcısı ve Sosyal Etkinlikler Kurulu Başkanı ve geziyi düzenleyen Muharrem YILDIZ: Filmde üç sahne var ki, insanın etkilenmemesi mümkün değil. İlk giriş sahnesi, Eyüp ENSARi’NİN Peygamberimizle görüşmesi, kartal olup İstanbul üzerine kadar gelmesi, Fatih’in yanan Osmanlı gemileri için denize kılıç çekmesi, Fatih Sultan Mehmet’in Topkapı’dan İstanbul’a girmesi. Bunun dışında karadan yürüyen gemi sahnesi, Fatih’in bir baba olarak oğlu Beyazıt’tan savaşa giderken ayrılması sahnesi ve Ulubatlı Hasan’ın sancağı burçlara dikme sahnesi çok güzel çekilmiş sahnelerdi. Yine filmde Ulubatlı Hasan ile sevgilisinin dere kenarında balık yerken iki kaya arasına sıkıştırılmış teneke ve çöplerin filmin o sahnesinin flu yapılmasına rağmen gözükmesinin filmin havasını bozmadığını söyledi.

Çocuklarla birlikte geziye katılan Osmancık Gazetesi Yazı İşleri Müdürü,Osmancık Havadis Gazetesi sahibi ,İhlas Haber Ajansı Muhabiri Emrah AKILLI: Film çok güzel ama Ulubatlı Hasan karakteri filmde Fatih karakterinin önüne geçmiş dedi.

Bu tür etkinliklere sponsor buldukça gideceklerini belirten Muharrem YILDIZ, kendisininde Çocukların sinemaya götürülmesi konusunda destek veren Osmancık Belediye Başkanı Bekir YAZICI ve Osmancık Kent Konseyi Başkanı Bilal ÇEVRİM’E teşekkür etiğini belirtti.


 

 

 

 
 
YENİ YORUM EKLE
YORUMLAR
Çocuklarımızı sinemaya götürme projesini aklımıza getiren ,bunun uygulaması konusunda bizi cesaretlendiren ,her türlü maddi ve manevi desteği vereceğini belirten ,okulumuzda uygulamaya koyduğumuz projelere maddi ve manevi destek veren, Sayın Osmancık Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK''E .çocuklarımızın bu güzel gezisinde bize araç temininde bulunan Osmancık Belediye Başkanı Sayın Bekir YAZICI''YA,Belediye Kültür İşleri Müdürü Mustafa IŞIK''A,Çocuklarımız için düzenlediğimiz her kampanyaya maddi ve manevi olarak katılan ve bizleri destekleyen Osmancık Kent Konseyi Başkanı ve Osmancık Gazetesi sahibi Sayın Bilal ÇEVRİM''E ben ve öğrencilerim çok teşekkür ederiz.
Muharrem YILDIZ Org.
Ahmet Çörekçi YİBO Müdür Başyardımcısı
Muharrem YILDIZ
 
Çocuklarımızı sinemaya götürme projesini aklımıza getiren ,bunun uygulaması konusunda bizi cesaretlendiren ,her türlü maddi ve manevi desteği vereceğini belirten ,okulumuzda uygulamaya koyduğumuz projelere maddi ve manevi destek veren, Sayın Osmancık Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK''E .çocuklarımızın bu güzel gezisinde bize araç temininde bulunan Osmancık Belediye Başkanı Sayın Bekir YAZICI''YA,Belediye Kültür İşleri Müdürü Mustafa IŞIK''A,Çocuklarımız için düzenlediğimiz her kampanyaya maddi ve manevi olarak katılan ve bizleri destekleyen Osmancık Kent Konseyi Başkanı ve Osmancık Gazetesi sahibi Sayın Bilal ÇEVRİM''E ben ve öğrencilerim çok teşekkür ederiz. Muharrem YILDIZ Org.Ahmet Çörekçi YİBO Müdür Başyardımcısı
Muharrem YILDIZ
 
Osmancık Fotoğrafları, Görmek İçin Tıklayınız... Osmancık Video Görüntüleri, Görmek İçin Tıklayınız...
BİR HEMŞEHRİ
Bayan - 1987
Kent
:
İstanbul
Meslek
:
ev hanımı
 
Koyunbaba Menkıbeleri
Aşık Ali Deyişleri
 
 
© Copyright 2006 www.osmancik.com.tr
Bu Sitenin Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Gerçekleştirilmiştir...
 
OSMANCIK.com.tr Ana Sayfası